• Warszawa, ul Elektoralna 13/120
  • +48 696 666 093
  • fundacjaspokojnaglowa@gmail.com

Aktualności

Trening terapeutyczny w nurcie Gestalt (XI.2017)

trening terapeutyczny

W dniach w dniach 08-12 listopada 2017 r. w naszym miejscu na ulicy Elektoralnej 13, będzie odbywał się trening terapeutyczny w nurcie Gestalt

Dlaczego się boję choć nic mi nie zagraża. Stres, lęk i trauma.

Stres-trauma-psychoterapia

Wspomnienie traumy nie jest składowane w pamięci jak każde inne wspomnienie. Tym co widać na powierzchni jest jego zamrożony fragment, a nie wierne wspomnienie tego co naprawdę się wydarzyło. Gdy jesteś w sytuacji traumatycznej, olbrzymia ilość neurohormonów oraz pobudzenie ciałka migdałowatego działa jak utrwalacz na fotograficznej kliszy, utrwalając wspomnienie lub jakiś jego fragment.

Re:akcja w depresji

konsultacje, psychoterapia i mindfulness

Jest nam bardzo miło poinformować Was, iż nasz ośrodek psychoterapii i Fundacja stały się częścią ogólnopolskiej akcji „Re:akcja w depresji”.

Psychoterapia Gestalt. Dziewięć zaleceń.

psychoterapia gestalt - dziewieć zaleceń

Claudio Naranjo, chilijskiemu psychiatrze oraz jednemu z bezpośrednich uczniów Fritza Perlsa zawdzięczamy bardzo prosty i synkretyczny opis głównych założeń terapii Gestalt.

Jak pracujemy? Psychoterapia egzystencjalna.

o psychoterapii egzystencjalnej

Czym jest psychoterapia egzystencjalna? Psychoterapia egzystencjalna jest metodą terapii czerpiącą z wielu źródeł. We wszystkich z nich człowiek traktowany jest, jako jednostka niepowtarzalna. Nikogo takiego jak Ty nie było przed Twoim narodzeniem i tak samo nie będzie, gdy odejdziesz.

Jak pracujemy? Psychoterapia humanistyczna.

psychoterapia humanistyczna w naszym gabinecie na elektoralnej 13 w warszawie

Czym jest psychoterapia humanistyczna? Choć pojęcie „psychoterapii humanistycznej” może brzmieć nieco tajemniczo, jest ono praktykowane już od lat 60. XX wieku. Za jej głównych twórców uważa się Carla Rogersa, Fritza Perlsa oraz Abrahama Maslowa, dzięki którym z teorii tej korzysta dziś znaczna część psychoterapeutów.