• Warszawa, ul Elektoralna 13/120
  • +48 696 666 093
  • fundacjaspokojnaglowa@gmail.com
konsultacje, psychoterapia i mindfulness In Blog

Re:akcja w depresji

Jest nam bardzo miło poinformować Was, iż nasz ośrodek psychoterapii i Fundacja stały się częścią ogólnopolskiej akcji „Re:akcja w depresji”.

23 lutego obchodzimy ogólnopolski dzień walki z depresją. Data ta w 2017 roku stanie się również dniem oficjalnego rozpoczęcia piątej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej RE:akcja w depresji.

 

RE:akcja w depresji:

Akcja psychoedukacyjna „RE:akcja w depresji” jest odpowiedzią na problem rosnącej liczby osób dotkniętych doświadczeniem depresyjnym  i wciąż niewielkiej wiedzy Polaków w jaki sposób i gdzie szukać pomocy dla siebie. Dzięki bogatej ofercie bezpłatnych wydarzeń chce zwiększać świadomość społeczną dotyczącą zdrowia psychicznego i  zachęcać osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego i  ich bliskich do korzystania z profesjonalnej pomocy.

„RE:akcja w depresji” w roku 2017 będzie prowadzona już po raz piąty. Jej inicjatorem jest wrocławska Fundacja Trzeci Biegun, a jej współtwórcami są psychologowie, terapeuci i inni profesjonaliści z kilkudziesięciu ośrodków z całej Polski. W tym roku w akcji udział biorą: Jaworzno, Kraków, Łódź, Stalowa Wola, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Jej wyjątkowość związana jest z czasem trwania i różnorodnością propozycji. Miesięczne działania obejmują warsztaty, wykłady, spotkania edukacyjne, konsultacje psychologiczne. Na jej potrzeby powstają także publikowane na stronach akcji artykuły dotyczące problematyki depresji i zdrowia psychicznego. Jak co roku zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących (konkursów, wydarzeń artystycznych, happeningów).

Akcja cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Objęła już swoim bezpośrednim zasięgiem mieszkańców Chełma, Częstochowy, Jaworzna, Jeleniej Góry, Katowic, Łodzi, Nowego Targu, Szczecina, Trójmiasta, Warszawy i Wrocławia. W czasie czterech lat jej istnienia odbyły się setki wydarzeń, które trafiły do tysięcy odbiorców (w samym 2016 roku w 66 wydarzeniach bezpośrednio wzięło udział blisko 800 osób, a według szacunków odbiorcy wszelkich działań to 1500 osób).

RE:akcja w depresji jest akcją bezpłatną i niezależną – oddolną inicjatywą specjalistów, którzy na jej rzecz pracują wolontarystycznie.

Re:akcja w depresji w „Spokojnej Głowie”

Leave a Reply

Send Us Message

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>