• Warszawa, ul Elektoralna 13/120
  • +48 696 666 093
  • fundacjaspokojnaglowa@gmail.com
Stalwia Starczewska - psychoterapeuta

SYLWIA STARCZEWSKA
Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą Gestalt w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Pracuję pod stałą superwizją doświadczonych psychoterapeutów. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w ramach Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi.

Jestem certyfikowanym nauczycielem Mindfulness (Uważności) w ramach Mindful Academy, gdzie superwizuję swoją pracę jako nauczyciel Mindfulness u Philippa (Bodhina) Woodwarda. Regularnie prowadzę treningi grupowe oraz indywidualne z zakresu redukcji stresu opartej na uważności (MBSR). Metody uważności praktykuję od ponad dwudziestu lat. Swój warsztat nauczycielski z Mindfulness rozwijam w Breathworks w Wielkiej Brytanii u nauczycielki Vidyamali Burch. W podejściu Breathworks inspiruje mnie szczególnie koncentracja na pomocy osobom doświadczającym chronicznego bólu lub innych jednostek chorobowych, w tym niepełnosprawności.

Jako wolontariusz pracuję na telefonie zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym przy Instytucie Psychologii Zdrowia oraz w poradni Towarzystwa Pomocy Młodzieży, gdzie prowadzę terapie indywidualne.

Dla mnie psychoterapia jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie i tego jak funkcjonujemy tu i teraz, w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki niej możemy odkryć dlaczego pewne sytuacje w naszym życiu się powtarzają i jak możemy to zmienić. Gabinet terapeutyczny jest bezpiecznym miejscem, w którym można przeżyć swoje emocje i dzięki kontaktowi z terapeutą dowiedzieć się więcej o relacjach oraz popracować nad zmianą swoich wzorców zachowań, które nam nie odpowiadają. Psychoterapia pomaga także w rozwoju osobistym i pracy nad własnym poczuciem wartości.

Jeżeli chcesz zmienić to w jaki sposób teraz funkcjonujesz, a może masz problemy z zachowaniem równowagi między Twoją pracą zawodową a życiem prywatnym lub doświadczasz dużo stresu; jeżeli przeżywasz trudne chwile po rozstaniu z partnerem/partnerką lub chcesz  poprawić relacje z innymi; jeżeli zmagasz się z lękami i obawami lub odczuwasz obniżony nastrój już od jakiegoś czasu – zapraszam Cię na spotkanie.

e-mail: sylwia.starczewska@gmail.com
tel. 508 108 042
Przyjmuję w Warszawie, ul Elektoralna 13/120.