Sylwia Plich - psychoterapeutka

SYLWIA PLICH
Psychoterapeutka

Jestem psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Pracuję pod stałą superwizją doświadczonych psychoterapeutów. Doświadczenie kliniczne zdobywałam w ramach Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Złotoryi. Jako wolontariusz pracowałam w telefonie zaufania dla osób w kryzysie emocjonalnym przy Instytucie Psychologii Zdrowia oraz w poradni Towarzystwa Pomocy Młodzieży, gdzie prowadziłam terapie indywidualne oraz współprowadziłam terapie grupowe.

Jestem certyfikowaną nauczycielką Mindfulness (Uważności) w ramach Mindful Academy. Regularnie prowadzę treningi grupowe oraz indywidualne z zakresu redukcji stresu opartej na uważności (MBSR). Metody uważności praktykuję od ponad dwudziestu pięciu lat. Swój warsztat nauczycielski z Mindfulness rozwijałam w Breathworks w Wielkiej Brytanii u nauczycielki Vidyamali Burch. W podejściu Breathworks inspiruje mnie szczególnie koncentracja na pomocy osobom doświadczającym chronicznego bólu oraz innych jednostek chorobowych, w tym niepełnosprawności. Ukończyłam też w szkolenie z Terapii Opartej na Współczuciu pod przewodnictwem Paula Gilberta.

Dla mnie psychoterapia jest sposobem na lepsze zrozumienie siebie i tego jak funkcjonujemy tu i teraz, w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki niej możemy odkryć dlaczego pewne sytuacje w naszym życiu się powtarzają i jak możemy to zmienić. Gabinet terapeutyczny jest bezpiecznym miejscem, w którym można przeżyć swoje emocje i dzięki kontaktowi z terapeutą dowiedzieć się więcej o relacjach oraz popracować nad zmianą swoich wzorców zachowań, które nam nie odpowiadają. Psychoterapia pomaga także w rozwoju osobistym i pracy nad własnym poczuciem wartości.

Jeżeli chcesz zmienić to w jaki sposób teraz funkcjonujesz, a może masz problemy z zachowaniem równowagi między Twoją pracą zawodową a życiem prywatnym lub doświadczasz dużo stresu; jeżeli przeżywasz trudne chwile po rozstaniu z partnerem/partnerką lub chcesz  poprawić relacje z innymi; jeżeli zmagasz się z lękami i obawami lub odczuwasz obniżony nastrój już od jakiegoś czasu – zapraszam Cię na spotkanie. Pracuję też w języku angielskim.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz  członkiem Polskiego Towarzystwa Mindfulness.

e-mail: sylwia.plich108@gmail.com
tel. 508 108 042
Przyjmuję w Warszawie, ul Elektoralna 13/120.